איתור מקורות באמצעות גוגל סקולאר- איך הכי קל?

איתור מקורות באמצעות גוגל סקולאר- איך הכי קל?

איתור מקורות באמצעות גוגל סקולאר

אתר סקולאר של גוגל , https://scholar.google.co.il/  הוא אתר אקדמי של גוגל. מצויים בו מיליוני פרטי מידע אקדמיים באנגלית. ניתן לאתר בעזרתו עבודות של חוקרים מרחבי העולם לרבות חוקרים ישראלים כיוון שאלו כותבים בראש ובראשונה בשפה האנגלית. שימוש מושכל באתר זה בממשק עם מערכת מאגרי המידע של האוניברסיטה מבטיח לכם גיבוש מהיר של רשימה ביבליוגרפית על כל נושא שהוא לרבות נושאים הקשורים לחברה הישראלית והגעה מהירה לטקסט המלא של המאמרים בהם בחרתם ללא הצורך לבקר בספרייה.

כיצד מאתרים מאמרים

הכנסו לאתר google scholar (הקישו את השם באותיות לועזיות בגוגל) , בחלון החיפוש הקישו באופן חופשי מילים שנראות לכם מתאימות לחיפוש

על המסך יופיעו כרטיסיות הכוללות הפנייה למאמרים : לעיתים מאות או עשרות אלפים..

תרגמו את שאלת המחקר לאנגלית והשתמשו במלים העיקריות המרכיבות אותה – כמילות מפתח לחיפוש.

מומלץ להקליד בגוגל סקולר את מילות המפתח:

או את כל השאלה. לדוגמא ,כיצד תופסות אימהות את ערכי האימהות כפי שהם באים לידי ביטוי בפרסומות למוצרי תינוקות

מומלץ להקליד בגוגל סקולר את מילות המפתח:

 

 

Google

חפשו בין ההפניות. לכל אחת מוצמדות שתיים שלוש שורות של תקציר. כאשר נתקלתם בפריט שנראה לכם, אתם יכולים להיכנס לכרטיסיה ולראות תקציר מורחב יותר של המאמר שמצאתם. שימו לב גם לקישוריםcited by (צוטט על ידי – קישור למאמרים שציטטו את המאמר שבחרתם בו) ו-related articles – (קישור למאמרים המופיעים ברשימה הביבליוגרפית של המאמר). דרך הגוגל סקולאר אתם כמובן יכולים להמשיך ולחפש מאמרים נוספים ואולי עדכניים יותר של מי שכתב את המאמר שמצאתם.

  • עבודה בשילוב עם מאגרי האוניברסיטה: כאשר אתם נכנסים לדף המאמר לעיתים קרובות תתבקשו לשלם אם ברצונכם לראות את המאמר המלא . אל תעשו כן. פעלו בדרך הבאה:
  • רשמו לכם בצד את שם המאמר שאתם מעוניינים בו את שם כתב העת את הגיליון והשנה (מי שרוצה לחסוך בזמן יכול פשוט להשאיר את חלון המאמר פתוח).
  • היכנסו לאתר ספריית האו"פ למערכת td-net , בחרו באופציית "חיפוש" והעתיקו את שם כתב העת בו מופיע המאמר שאתם מעוניינים בו. במידה והאוניברסיטה רכשה את זכויות השימוש בכתב העת דרך אחד המאגרים שבספריה הוירטואלית יפתח לכם מסך בלוויית קישור לכתב העת. כעת המשיכו על פי ההנחיות (לכל מאגר "שגעונות" משלו וכללי עבודה משלו). תוך דקות תוכלו לקבל לידכם טקסט מלא של מאמר ראוי ומכובד שישמש אתכם בעבודה.

בהצלחה!